Ile waży łańcuch przewodniczącej Rady Miasta Gdańska? Tłumy na Dniu Otwartym w Nowym Ratuszu

2019-09-140
W sobotę, 14 września 2019 r. w Nowym Ratuszu odbył się kolejny dzień otwarty Rady Miasta Gdańska. Mieszkańcy miasta oraz turyści mieli okazję do spotkań z gdańskimi radnymi, poznania specyfiki ich pracy oraz zapoznania się z elektronicznym systemem do głosowania.
 

W sobotę można było zasiąść za stołem prezydialnym, obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez radę. W tym roku w ramach dnia otwartego RMG zachęcano do zabawy m.in. w różnych strefach tematycznych: sportowej, ekologicznej, mundurowej oraz artystycznej. Można było również wziąć udział w grze terenowej.

Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzali licencjonowani przewodnicy PTTK, a młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku zaprezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrało także atrakcji dla najmłodszych. Oprócz malowania twarzy, dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia z foto budki oraz otrzymać drobne upominki. Podczas dnia otwartego była możliwość zagłosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. Kto jeszcze nie wyrobił sobie sobie karty mieszkańca – była okazja.

Galeria zdjęć z dnia otwartego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk