„Mamy wrażenie, że nie był to konkurs tylko nadanie przez Minister Emilewicz intratnej funkcji” Briefing prasowy Agnieszki Pomaskiej i Zbigniewa Konwińskiego

2019-09-130

W piątek 13 września odbył się w Sejmie briefing prasowy Posłów Agnieszki Pomaskiej i Zbigniewa Konwińskiego dotyczący podejrzeń w kwestii ustawienia konkursu na szefa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA).

16 czerwca br. Sejm większością głosów Klubu PiS przyjął nowelizację ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej, która m.in. obniżyła wymagania konkursowe na stanowisko Prezesa POLSy. Podczas debaty nad projektem tej debaty Posłowie PO pytali Minister Jadwigę Emilewicz czy wspomniane zmiany są wprowadzane po to, aby Prezesem POLSy mógł zostać jej kolega – Michał Szaniawski. Odpowiedzi wówczas nie uzyskano, tymczasem w ostatnich dniach na stanowisko Prezesa został nominowany właśnie pan Michał Szaniawski.

 
Posłowie poinformowali, iż złożą zawiadomienie do prokuratury w związku z podejrzeniem ustawienia konkursu. Jak mówiła Agnieszka Pomaska: „Mamy wrażenie, że nie był to konkurs tylko nadanie przez Minister Emilewicz tej intratnej funkcji.” Obawy Posłów budzą także kompetencje nowego Prezesa. „Nowelizacja ustawy zniosła wymaganie od kandydata na prezesa posiadania tytułu doktora, obecnie wystarczy tytuł magistra. Zwycięski kandydat być może nie posiada nawet tytułu magistra. chcemy żeby prokuratura sprawdziła czy nie zostało złamane prawo”- dodała Posłanka Pomaska.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk