„Afera podkarpacka prowadzi nas do polityków PiS, jednocześnie to politycy PiS tę sprawę mają dziś wyjaśniać.”

2019-08-120

Według zeznań jednego z byłych agentów CBA afera podkarpacka prowadzi wprost do polityków PiS i jednocześnie to politycy PiS mają tę aferę wyjaśnić… Dlaczego Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro milczy w tej sprawie, jak zaklęty? Dziś konferencję prasową w tej sprawie zwołali Posłowie PO Agnieszka Pomaska i Robert Kropiwnicki.

Zdaniem Posłanki Pomaskiej, istnieją poważne przesłanki, aby twierdzić, że śmierć jednego ze świadków – Dawida Kosteckiego – nie była samobójstwem, a zabójstwem świadka w sprawie obyczajowej afery na Podkarpaciu. „Afera podkarpacka prowadzi nas do polityków PiS, jednocześnie to politycy PiS tę sprawę mają dziś wyjaśniać. Dlatego chcemy zadać prokuratorowi generalnemu, ministrowi sprawiedliwości kilka bardzo ważnych pytań. Oczekujemy natychmiastowej reakcji” – mówiła Pomaska.

„Afera podkarpacka to afera, która nadal nie jest rozwiązana. Przypomnę, że m.in. tutaj w Sejmie zeznawał jeden z byłych agentów CBA, który twierdzi, że widział m.in. nagranie, które jest związane z aferą podkarpacką, na którym były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński uprawia seks z nieletnią prostytutką” – dodała posłanka PO-KO.

Poseł Kropiwnicki pytał z kolei Zbigniewa Ziobrę, dlaczego prokurator Wojciech Kapuściński – który w służbowej notatce napisał o „możliwym zbrodniczym charakterze śmierci” Kosteckiego – nie uczestniczył w sekcji zwłok.

„Dlaczego osoby prowadzące sekcję nie zbadały tych istotnych śladów, które mogły wskazywać na nakłucia, przez które można było wprowadzić do organizmu Dawida Kosteckiego środki odurzające? Czy mógł zostać odurzony poprzez jakiś zastrzyk jakąś substancją toksykologiczną? Kiedy będą wyniki badań toksykologicznych, czy zostały pobrane odpowiednie próbki?” – pytał Kropiwnicki.

Obejrzyj zapis video konferencji prasowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk