Platforma Obywatelska chce dymisji ministra środowiska Henryka Kowalczyka, Polsce grozi utrata miliardów złotych! 

2019-07-100

Podczas briefingu prasowego w Sejmie Agnieszka Pomaska oraz Sławomir Neumann poinformowali o złożonym 5 lipca przez klub parlamentarny PO-KO wniosku o wotum nieufności dla ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Mamy nadzieję, że wniosek o wyrażenie Kowalczykowi wotum nieufności zostanie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli 17-19 lipca.

Polsce grozi utrata miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze, na walkę ze smogiem, na walkę o zdrowie Polaków – stwierdził podczas konferencji Sławomir Neumann.

Bardzo poważnie zagrożone są unijne środki na walkę ze smogiem, chodzi o 35 mld euro na program „Czyste Powietrze”. To walka o czyste powietrze, a na końcu o zdrowie i życie Polaków. To powinno być priorytetem dla ministra środowiska, a tak niestety nie jest – mówiła Agnieszka Pomaska, dodając – Minister Kowalczyk od marca w tej sprawie nie zrobił absolutnie nic i jak dalej nic nie będzie robił, tych środków nie będzie.

Agnieszka Pomaska przypomniała także, że w ramach programu „Czyste Powietrze” w polskich domach powinno się wymienić ponad 4 mln pieców na węgiel, a do tej pory rozpatrzono tylko 20 tys. wniosków w tej sprawie.

źródło: www.dziennik.pl
fot.: Grzegorz Krzyżewski / Fotonews

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk