Przewrócono pomnik prałata Jankowskiego

2019-02-210

Przewrócono pomnik ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku – podał na Twitterze Tomasz Sekielski. Pomnik kontrowersyjnego prałata, który zmarł w 2010 roku, był już m.in. oblewany farbą w związku z oskarżeniami duchownego o pedofilię.

Pomnik ks. Henryka Jankowskiego, stojący przy ulicy Stolarskiej w Gdańsku, został przewrócony. Na opublikowanych przez dziennikarza Tomasza Sekielskiego zdjęciach widać, że osoby, które tego dokonały, ułożyły na rzeźbie, przedstawiającej zmarłego w 2010 roku prałata, białą komżę, a w dłoń włożyli dziecięce majtki. Później na Twitterze Tomasza Sekielskiego pojawiło się nagranie pokazujące przewrócenie pomnika przez trzech mężczyzn. Rzeźba nie uległa zniszczeniu – została ułożona na przygotowanych wcześniej oponach.

W grudniu ub. r. w „Dużym Formacie”, magazynie „Gazety Wyborczej”, opublikowano reportaż „Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?”, w którym kapelan „Solidarności”, wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku Henryk Jankowski został oskarżany m.in. o seksualną przemoc wobec nieletnich.

Czytaj więcej.

 

Foto: Tomasz Sekielski

Źródło: onet.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk