Wycinka lasu na mierzei trwa

2019-02-200

Kontrowersje wokół planu przekopu Mierzei Wiślanej nie ustają, a wręcz nasilają się. Wojewoda wydał zgodę na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej i błyskawicznie rozpoczęto wycinkę drzew, a terenu strzegą funkcjonariusze i ochroniarze.

W poniedziałek, 18 lutego w Urzędzie Morskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa dotycząca przygotowań do inwestycji budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Od piątku, a więc od dnia w którym wojewoda pomorski wydał zezwolenie, ruszyła intensywna wycinka drzew i krzewów, a także prace porządkowe. Natychmiastowo teren został zabezpieczony i wydano zakaz wejścia do lasu.

[…]

Na terenie wycinki pracują trzy harverstery, czyli wieloopercyjne maszyny i dwa forwardery służące do zrywki drewna. Prace odbywają się w trybie całodobowym i mają zakończyć się do 1 marca, ponieważ wtedy zaczyna się okres ochrony ptaków i wycinka nie będzie już możliwa.

Zaskakujący jest jednak błyskawiczny czas realizacji prac. Kilka godzin po oficjalnej zgodzie wojewody rozpoczęto wycinkę przy użyciu ciężkiego sprzętu. Wymagało to także mobilizacji dużych sił pracowniczych – realizacja projektu wiąże się nie tylko z bezpośrednim usuwaniem drzew, ale również z zabezpieczeniem terenu.

 

Cały artykuł do przeczytania na stronie Dziennika Bałtyckiego.

Na miejsce przyjechała posłanka Agnieszka Pomaska. Relację posłanki z miejsca wycinki zobaczyć można tutaj.

 

Źródło: www.dziennikbałtycki.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk