Spór o senacką uchwałę upamiętniającą śp. prezydenta Pawła Adamowicza

2019-02-020

Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska zabrała w Sejmie głos w sprawie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wcześniej Senat RP podjął uchwałę upamiętniającą nieżyjącego polityka, jednak nie obyło się bez sporu o treść dokumentu.

W trakcie Sejmowego wystąpienia posłanka Agnieszka Pomaska zwróciła uwagę na słowa, które w Senacie odrzucili z uchwały upamiętniającej Prezydenta Miasto Gdańsk Pawła Adamowicza senatorowie PiS.

‪“Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął w zbrodniczym zamachu. Potępiamy ten akt terroru i nienawiści, niezależnie od tego kto za nim stoi. Nie ma zgody na jakiekolwiek objawy agresji w życiu publicznym. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści, przemocy w każdej formie, bez względu na motywacje. Paweł Adamowicz kochał Gdańsk i Polskę. Starajmy się równać do wzorca, który nam pozostawił. Wtedy jego śmierć nie pójdzie na marne. Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd zamordowanemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Cześć jego pamięci!”

Fragment wystąpienia można obejrzeć tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk