Aleksandra Dulkiewicz z 25 000 podpisów w ciągu dziesięciu godzin!

2019-02-080

25 tysięcy podpisów w ciągu dziesięciu godzin – tyle zebrał komitet wyborczy Aleksandry Dulkiewicz, kandydatki w wyborach na prezydenta Gdańska. Wiadomo już ilu kandydatów wystartuje w wyborach Prezydenta Miasta Gdańska.

W środę, 6 lutego, o północy minął termin składania w Miejskiej Komisji Wyborczej podpisów poparcia mieszkańców Gdańska dla osób kandydujących na stanowisko Prezydenta Miasta Gdańska. By móc kandydować w wyborach, które odbędą się 3 marca, kandydaci musieli zebrać minimum 3 tysiące podpisów. Udało się to trzem osobom: Aleksandrze Dulkiewicz, Markowi Skibie oraz Grzegorzowi Braunowi.

W środę najwięcej, bo ok. 25 tys. podpisów dostarczył KWW Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Zostały one zebrane podczas jednego dnia, aby nie dać argumentu prawnego i nie wyeliminować Dulkiewicz z wyborów po wymuszonej przez PKW zmianie nazwy komitetu. Dzień wcześniej ten sam komitet działający jeszcze pod nazwą KWW Wszystko dla Gdańska dostarczył ok. 10 tys. podpisów.

Start w wyborach zapewnił sobie także Grzegorz Braun, publicysta i reżyser związany z Ruchem Narodowym. Zebrał 5871 podpisów. Mężami zaufania jego komitetu zostali dwaj kandydaci, którym podpisów nie udało się zebrać: Piotr Walentynowicz i Adam Stankiewicz. Pozostali zainteresowani startem (Andrzej Kania, Sławomir Ziembiński, Dorota Maksymowicz-Czapkowska) również nie zebrali wymaganej liczby podpisów.

O urząd prezydenta ubiegać się będzie również Marek Skiba z komitetu Odpowiedzialni-Gdańsk. Do PKW dostarczył on ponad 5 tys. głosów. Związany z ruchami parafialnymi Marek Skiba nie ukrywa, że większość podpisów pomogły mu zebrać osoby ze wspólnot, głównie z Domowego Kościoła.

 

Źródło: gdańsk.pl | trojmiasto.wyborcza.pl

Zdjęcie: Przemysław Świderski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk