Aleksandra Dulkiewicz oficjalną kandydatką na prezydenta Gdańska

2019-01-230

– Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta miasta Gdańska – oświadczyła we wtorek, 22 stycznia, na konferencji prasowej pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Wspiera ją mnóstwo środowisk, w tym przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowa wiceprezydent Gdańska ds. polityki gospodarczej, a po śmierci Pawła Adamowicza komisarz pełniąca jego obowiązki, wystartuje w przedterminowych wyborach, które odbędą się 3 marca. We wtorek, 22 stycznia, pod napisem Gdańsk na Ołowiance, Dulkiewicz ogłosiła oficjalną decyzję w tej sprawie. – Po formalnej decyzji premiera i wyznaczeniu daty ponownych wyborów na prezydenta Gdańska, przychodzi czas indywidualnych decyzji. Pomimo bardzo krótkiego czasu, który upłynął od czasu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, nasze miasto, jego ukochany Gdańsk, musi żyć i funkcjonować dalej – powiedziała dziś Dulkiewicz. – Przez ostatnie niemal 13 lat współpracowałam z prezydentem Adamowiczem. Przez te lata przekazywał mi swoją mądrość, dzielił się doświadczeniem, wprowadzał w trudną materię zarządzania miastem. Uczył mnie, jak patrzeć na Gdańsk jego oczami. Dlatego podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska – poinformowała, dodając, że nie była ona łatwa. […]

W poniedziałek Donald Tusk, szef Rady Europejskiej napisał: „Olu, prowadź nasze miasto. Tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego Szefa”. Aleksandra Dulkiewicz dziękowała też za wsparcie „braci samorządowców”. Wśród nich wymieniła m.in. prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, czy marszałka województwa Mieczysława Struka. Wszyscy byli obecni na wtorkowej konferencji prasowej. Podobnie jak przedstawiciele dawnych środowisk opozycyjnych, przyjaciele Adamowicza, miejscy radni, przedstawiciele PO, urzędnicy.

Czytaj więcej.

 

Źródło: www.dziennikbaltycki.pl

Zdjęcie: Przemysław Świderski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk