Posłanka kontra plastik. Następna sieciówka na celowniku Agnieszki Pomaskiej

2018-10-290

„Poważnie każdą sztukę ogórka i cukinii musicie pakować w plastik?!” – pyta Biedronkę na swoim Twitterze opozycyjna posłanka z Platformy Obywatelskiej. To już jej drugi taki wpis po uchwaleniu przez Europarlament zakazu używania plastiku w Europie. Sieć odpowiada.

„Czy wiecie, że polimery, z których jest zrobiona ta folia wnika w tę żywności i tym samym prawdopodobnie trujecie swoich klientów? ” – pyta w swoim wpisie Pomaska (zachowano pisownię oryginału – przyp. red.).

Zobacz tweet Posłanki Pomaskiej

Wpis ilustrują zdjęcia, które stanowią dowód procederu. Rzeczywiście widać na nich warzywa szczelnie opakowane plastikową folią.

To już drugi przypadek w ciągu tygodnia, kiedy Pomaska zwraca uwagę na ten problem. Trzy dni temu pod lupą posłanki znalazł się Lidl . „Jeśli zastanawiacie się od czego zacząć w kwestii plastiku spójrzcie na to. „Bio” warzywa i owoce z dużego marketu w podwójnym plastikowym opakowaniu. Prawda jest taka, że pod jego wpływem to już nie powinno być „bio” – napisała na swoim Twitterze. Do wpisu dołączyła zdjęcia. Widać tam cukinie, winogrona i gruszki otoczone folią oraz mleko w plastikowym opakowaniu. Wszystko z napisem „bio”.

Czytaj więcej

źródło: finanse.wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk