Remonty dróg, chodników i… miejsce na piwo na plaży. Jarosław Wałęsa przedstawił kandydatów na radnych z Zaspy i Przymorza Wielkiego

2018-09-200

Ułatwienia dla pieszych, remonty dróg, lepszy dostęp uczniów do obiektów sportowych czy powstanie Zespołu Obsługi Mieszkańców. To między innymi postulaty kandydatów na radnych Koalicji Obywatelskiej z okręgu nr 5 w Gdańsku.

Kandydaci reprezentują Zaspę i Przymorze Wielkie. W czwartek przedstawił ich Jarosław Wałęsa – kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska.

Wśród kandydatów są doświadczeni samorządowcy, społecznicy i radni dzielnicowi. Listę otwiera Agnieszka Owczarczak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Są też radni Przemysław Ryś i Andrzej Kowalczys, radny dzielnicowy Mateusz Janota. Listę zamykają Joanna Dziatko, Anna Skiba i Mikołaj Wysiecki. Pomysły kandydatów na radnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej z okręgu nr 5 krążą wokół remontu dróg i chodników – przede wszystkim na Przymorzu Wielkim, ale zahaczają też o rewitalizację Parku Millenium Gdańsk czy Parku Jana Pawła II. Kandydaci podtrzymali swój sprzeciw wobec planów utworzenia drogi tranzytowej, biegnącej przez Przymorze pozostawiając dotychczasową ulicę jako miejską. Pojawiły się też głosy za likwidacją kładki nad al. Jana Pawła II bądź przeprowadzenia konsultacji w tej sprawie.

Kandydaci chcą też powalczyć o przejścia dla pieszych między innymi w ciągu al. Rzeczpospolitej. Za pilne uważają powstanie Zespołu Obsługi Mieszkańców na Przymorzu Wielkim, a za ważne ułatwienie dostępu uczniom do obiektów sportowych. Jeden z kandydatów na radnego zgłosił też pomysł, by wyznaczyć miejsca w pasie nadmorskim i na plażach, w których legalnie można byłoby wypić alkohol.

źródło: radiogdansk.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk