„Gdyby nie fundusze z UE nie mielibyśmy w Gdańsku czterech nowych linii tramwajowych, nowego terminala lotniska i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej”

2018-06-050

We wtorek,5 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Posłów Platformy Obywatelskiej – Agnieszki Pomaskiej, Rafała Trzaskowskiego, Sławomira Nitrasa, Cezarego Tomczyka oraz Pawła Olszewskiego  – zatytułowana 'Fundusze unijne dla polskich miast zagrożone’.

Posłanka Pomaska powiedziała: „Pamiętamy jak dobrze samorządy wykorzystały środki unijne. Gdyby nie fundusze z UE nie mielibyśmy w Gdańsku czterech nowych linii tramwajowych, nowego terminala lotniska, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej”

Przypomniała również jak skutecznie polski rząd potrafił kilka lat temu zawalczyć o środki unijne. Dzięki temu województwo pomorskie otrzymało w obecnej perspektywie 7,4 mld zł, które to środki przyczyniły się m.in. do powstania 4500 miejsc dla dzieci w przedszkolach.

Jak dodał Poseł Trzaskowski: „Propozycja, którą Komisja Europejska złożyła na stole, jest bardzo niepokojąca. Rząd PiS zapowiadał, że cięcia w polityce spójności, z której korzystają nasze samorządy, będą niewielkie, że to będzie zaledwie 6%. Już wiemy, że ta propozycja ma ciąć pieniądze o 23% dla Polski. Liczymy na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie wykazywał się skuteczną polityką, że będzie walczył o to, żeby te cięcia były jak najmniejsze. Do tego mamy, niestety, mechanizm łączenia funduszy z praworządnością. Jeżeli ten rząd będzie brnął w łamanie praworządności, to w ogóle nie będzie pieniędzy z unijnego budżetu, bo one zostaną zamrożone.

Obejrzyj całą konferencję tutaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk