Burmistrz awansował na szefa LOTOSu i… zrezygnował z dofinansowania na żłobek w gminie

2018-05-300

Kilka dni temu Patryk Demski zrzekł się mandatu burmistrza Pelplina.  Dziś rozpoczął pracę na stanowisku wiceprezesa Grupy Lotos, gdzie ma odpowiadać za inwestycje i innowacje. Tuż przed odejściem zrezygnował również z dotacji na żłobek w gminie.

Patryk Demski był na Pomorzu jedynym burmistrzem z Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze w styczniu deklarował walkę o drugą kadencję na stanowisko włodarza miasta, którą to funkcję pełnił od 2014 roku. Wcześniej był m.in. zastępcą dyrektora gdańskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Z dniem 22 maja 2018 roku rada nadzorcza Grupy Lotos S.A. powołała go na wiceprezesa do spraw inwestycji i innowacji. W spółce Demski ma być odpowiedzialny za fuzję Lotosu z Orlenem.

Wcześniej Wojewoda Pomorski udzielił Gminie Pelplin dofinansowania w kwocie 500 tys zł na budowę żłobka w budynku Szkoły w Rajkowach. 28 maja pojawiły się plotki, że Patryk Demski w ostatnich dniach swojego urzędowania podjął kompletnie niezrozumiałą dla mieszkańców decyzję o rezygnacji z przyznanego dofinansowania, a co za tym idzie również o rezygnacji z powołania do życia żłobka w Rajkowach. Plotki potwierdziło pismo z podpisem byłego już burmistrza.

Zobacz tweet Posłanki Pomaskiej w tej sprawie

źródło: wiesci24.pl

fot.: R.Hudzik/materiał prasowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk