Happening „Nie wyszliśmy z kapusty” przed sesją Rady Miasta Gdańska. Akcja w sprawie ulotek o antykoncepcji i seksie – „Zdrovve Love”

2018-01-250

Koło Gdańsk Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zorganizowało happening pod hasłem „Nie wyszliśmy z kapusty!”, który dotyczył oburzenia środowiska PiS na broszurę edukacyjną o antykoncepcji i seksie, sfinansowaną przez Urząd Miejski w Gdańsku. Ma ona trafić do uczniów szkół średnich w ramach programu „Zdrovve Love”.

Kilkanaście osób z główkami kapusty i broszurami w ręku pojawiło się przed siedzibą Rady Miasta Gdańska tuż przed rozpoczęciem czwartkowej sesji. Uczestnicy rozdawali budzące tak skrajne opinie broszury radnym, jednak nie wszyscy byli zainteresowani. Radna PiS Anna Kołakowska nie sięgnęła po tę publikację.

– Ta broszura nie zachęca młodych ludzi do uprawiania seksu. Jest elementem gdańskiego programu dotyczącego edukacji seksualnej – mówił Łukasz Bejm z Młodych Demokratów. – Nas nie przyniósł bocian, nie wyszliśmy z kapusty. Nie róbmy z seksu tematu tabu – dodał.

Czytaj więcej

źródło: www.dziennikbaltycki.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk