Marek Biernacki wykluczony z Platformy Obywatelskiej z powodu złamania dyscypliny partyjnej w głosowaniu nad projektem „Ratujmy kobiety”

2018-01-110

Platforma Obywatelska wykluczyła z partii troje członków: Joannę Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka. Wykluczenie spowodowane było złamaniem dyscypliny, ustalonej przez zarząd krajowy.

Sprawa dotyczyła głosowania nad projektem „Ratujmy kobiety”, który m.in. proponował liberalizację prawa aborcyjnego. Tych troje posłów PO głosowało za odrzuceniem projektu już w pierwszym czytaniu (mimo, że przeciwnych odrzuceniu było kilkudziesięciu posłów PiS). Projekt więc przepadł.

Posłanka Agnieszka Pomaska o decyzji swojej partii tak mówi: – Jest mi bardzo przykro, ale zarząd Platformy, po prostu, nie miał wyjścia. Osoby, które nie głosowały wspólnie z klubem, postawiły nas w bardzo trudnej sytuacji. Teraz wszyscy to odczuwamy.

Na stwierdzenie, że Marek Biernacki był zawsze konsekwentny i konserwatywny w sprawach światopoglądowych, posłanka odparła: – Bardzo szanuję Marka Biernackiego i tego, że potrafi bronić swoich poglądów. Ale to nie było głosowanie światopoglądowe tylko polityczne, czy może raczej techniczne. Głosowanie, które dotyczyło skierowania projektu do komisji, a nie głosowania za czy przeciw ustawie. Sam fakt, że część posłów PiS zagłosowała za skierowaniem tego projektu do komisji, świadczy o tym, że to nie było głosowanie na tak albo na nie dla aborcji, tylko było głosowaniem politycznym. PiS zastawił na nas pułapkę, a niektórzy posłowie z Platformy, niestety, dali się w nią złapać. To jest pewna nieodpowiedzialność polityczna. I naprawdę bardzo mi przykro, że w tym gronie jest Marek Biernacki.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

Zobacz wystąpienie Agnieszki Pomaskiej podczas sejmowej debaty nad projektem „Ratujmy kobiety”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk