PO czyści teren i stawia na młodych w wyborach samorządowych

2017-10-190

Kandydatami Platformy Obywatelskiej na prezydentów miast mają być m.in. politycy z frakcji młodych. Mówi się o Rafale Trzaskowskim, Agnieszce Pomaskiej, Jarosławie Wałęsie, Sławomirze Nitrasie czy Bartoszu Arłukowiczu.

Potencjalni kandydaci są już po rozmowach z liderami PO, ale w partii zastrzegają, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. – Poruszamy się w ciemności. Nie wiadomo, co ostatecznie PiS zrobi z ordynacją wyborczą, czy np. nie ograniczy wyborów prezydenckich do jednej tury. No i wciąż w grze jest strategiczne porozumienie z Nowoczesną – mówi bliski współpracownik Grzegorza Schetyny. (…)

W puli kandydatów PO zdecydowana większość to nazwiska znane na scenie krajowej. Jest m.in. frakcja młodych, którą część działaczy postrzega jako konkurencję Grzegorza Schetyny. Jej trzon tworzą posłowie, którzy podczas grudniowego kryzysu w Sejmie protestowali najdłużej. W szpicy był wtedy poseł Sławomir Nitras, który co wieczór prowadził relację na żywo z zamkniętego gmachu przy Wiejskiej. Teraz może zawalczyć o Szczecin. Jego konkurentem jest tam Bartosz Arłukowicz. – Potwierdzam, jestem wśród kandydatów – mówi były minister zdrowia.

Tak samo jak Agnieszka Pomaska. Bo zmiana szykuje się też w Gdańsku. – Dla mnie byłby to naturalny powrót do źródeł, przez lata byłam radną – mówi posłanka. Jej konkurentem jest poseł Jarosław Wałęsa. Z gry najpewniej wypadnie wieloletni prezydent Paweł Adamowicz, choć jego start poparły lokalne struktury partii. – Raczej nie dostanie naszej rekomendacji – mówi współpracownik Schetyny.

Czytaj więcej

źródło: wyborcza.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk