Udostępnił ,,Ucho Prezesa”, teraz stanie przed Komisją Dyscyplinarną! Czy żagański nauczyciel straci pracę za wpisy na Facebook’u?

2017-04-040

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Żagańskiego było gorąco jak nigdy dotąd. Głowy radnych rozgrzała m.in. sprawa zgłoszenia do Komisji Dyscyplinarnej wpisów na portalu społecznościowym, jakich dokonać miał Bartłomiej Woś – wuefista w żagańskim ZSTiL.

Sprawa wyszła na jaw za sprawą interpelacji, którą złożył radny Tomasz Kwarciński. „Powziąłem informację, że dyrektor placówki oświatowej podległej powiatowi, zgłosił jednego z nauczycieli do Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie. Temat jest o tyle bulwersujący, że dyrektor zrobić to miał na podstawie wpisów na prywatnym profilu w portalu społecznościowym. W dodatku wśród treści, o które oskarżany jest nauczyciel znajduje się m.in. jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, a także rysunki broniące Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z powyższym zadaję pytanie: co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza?!” – grzmiał radny.

Czytaj więcej

źródło: www.zagan.dlawas.info

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk