Jesteśmy młodzi, chcemy działać. Pomożecie? Politycy odpowiadają profesorom

2017-03-280

Procesy kształtujące nasz świat wymykają się dotychczasowym doświadczeniom i analizom. Sama młodość – czyli otwartość, tolerancja, chęć poznania – to za mało. Razem z mądrością i doświadczeniem starszego pokolenia wymyślimy politykę jutra, która cofnie Polskę i nasz znad przepaści.

Szanowni Państwo, sygnatariuszki i sygnatariusze listu do młodych polityków!

Przyjmujemy list środowiska naukowego z wdzięcznością i w poczuciu odpowiedzialności. Państwa apel skierowany do nas wychodzi naprzeciw naszym pomysłom, jego treścią wpisaliście się Państwo w naszą troskę o merytoryczny charakter wypracowanych dla Polski propozycji.

Mamy świadomość, że na naszych oczach zachodzi głęboka zmiana społeczna w Polsce, w Europie i na świecie, której konsekwencje są trudne do przewidzenia. Świat w coraz większym zakresie kształtują procesy wymykające się dotychczasowym doświadczeniom i analizom.

Sprawiają one, że oczekiwania obywatelek i obywateli w każdym zakątku świata podlegają wyraźnej transformacji. Dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, że polityka jutra musi być inna niż ta, którą dotąd obserwujemy. Mamy też świadomość, że oddanie sterów państw w ręce różnej maści populistów i ekstremistów może doprowadzić Polskę, nasz kontynent i porządek międzynarodowy na skraj przepaści.

Jesteśmy politykami młodszego pokolenia. Młodość to otwartość, tolerancja, chęć poznania i zrozumienia. Ale dobra polityka musi się również opierać na mądrości i doświadczeniu naszych starszych kolegów. Wiemy, że nam pomogą.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, przyjmujemy wyciągniętą w naszą stronę dłoń środowiska naukowego jako ofertę partnerską. My również jesteśmy przekonani, że polityka jutra musi opierać się na solidnych, naukowych podstawach. Potrzebujemy Państwa merytorycznego i obywatelskiego zaangażowania, by wspólnie wypracować najlepsze scenariusze rozwojowe dla Polski, dla naszej pozycji w Europie. Fakt demontażu państwa przeprowadzanego na naszych oczach przez partię rządzącą sprawia, iż to wyzwanie staje się tym bardziej aktualne i istotne.

Jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy, której rezultatem będzie znalezienie właściwych odpowiedzi na oczekiwania zmieniającego się świata i złą zmianę zachodzącą w Polsce. Proponujemy sygnatariuszom listu otwartego spotkanie. Przyjdziemy na nie z gotowymi propozycjami współpracy. Zwracamy się również do odpowiedzialnych, podzielających naszą ocenę sytuacji w Polsce młodych polityków z innych partii i środowisk: przyłączcie się do nas! Przyjdźcie na spotkanie, rozpocznijmy pokoleniową współpracę!

Politycy Platformy Obywatelskiej:

Krzysztof Brejza, Borys Budka, Tomasz Cimoszewicz, Piotr Cieśliński,  Joanna Frydrych, Kinga Gajewska-Płochocka, Artur Gierada, Tomasz Kostuś, Adam Korol, Arkadiusz Marchewka, Joanna Mucha, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Nitras, Norbert Obrycki, Agnieszka Pomaska, Paweł Olszewski, Katarzyna Osos, Jakub Rutnicki, Michał Szczerba, Cezary Tomczyk, Rafał Trzaskowski, Monika Wielichowska, Szymon Ziółkowski

źródło: wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk