Gdański Wiec Jedności Europejskiej. Podziękowanie Donalda Tuska

2017-03-110

Manifestacja rozpoczęła się w samo południe w sobotę, 11 marca, pod Dworem Artusa. Przebiegała w przyjaznej atmosferze, trwała ponad godzinę. Odczytano m.in. podziękowania dla gdańszczan od Donalda Tuska, którego w czwartek, 9 marca, ponownie wybrano prezydentem Rady Europejskiej.

O godzinie 12.00 pod Dworem Artusa zebrało się kilkaset osób z polskimi i europejskimi flagami. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i wysłuchaniu carillonów z wieży Ratusza, które odegrały „Odę do radości”, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, inicjator sobotniej manifestacji, przywitał gdańszczan, gdynian, sopocian i Pomorzan.

– My, gdańszczanie i Pomorzanie, wyjątkowo jesteśmy uwrażliwieni na to, że ktoś chce nam Europę zabrać (…) My na to nie pozwolimy, nie damy się zepchnąć do narożnika europejskiego, nie chcemy aby Polska była zmarginalizowana w Europie – mówił do zgromadzonych prezydent Adamowicz. – Europa dobrze życzy Polsce. Natomiast Kaczyński i jego grupa chce nas do Europy odwrócić plecami. My na to mówimy: nie.

Prezydent Gdańska przeczytał także list od Donalda Tuska, który – jak powiedział Adamowicz – wie, że dziś w Gdańsku jest manifestacja poparcia dla wyboru Unii Europejskiej, poparcia dla Donalda Tuska, jako Polaka i gdańszczanina.

W wiecu udział wzięli m.in. parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej – Bogdan Borusewicz, Sławomir Neumann, Agnieszka Pomaska, Adam Korol, Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Stanisław Lamczyk.

Czytaj więcej 

źródło: gdansk.pl

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk