Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdańska. Radni przyjęli apel ws. obrony niezależności samorządów

2017-03-080

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta gdańscy radni przyjęli apel skierowany do przedstawicieli rządu w sprawie obrony niezależności samorządów.

– Ta sesja jest sesją ostrzegawczą, krzykiem, miejmy nadzieję, że jeszcze nie na pustyni. Dziś stoimy przed niezwykle groźnym zakrętem historii RP. Od każdego z nas zależy, czy potrafimy gdańszczanom wytłumaczyć, że tu gra nie idzie o stołki. Tu gra idzie o to, czy samorząd będzie tylko wydmuszką, tak jak wydmuszką stał się teraz Trybunał Konstytucyjny – stwierdził w środę, 8 marca prezydent Paweł Adamowicz podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Gdańska.

Zwołano ją z inicjatywy radnych PO, którzy przygotowali na nią apel w obronie niezależności samorządów, która, jak wskazywali, jest psuta przez rząd PiS. Data sesji nie była przypadkowa. W środę przypadła bowiem 27 rocznica uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

W swoim apelu radni PO wskazywali m.in.: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni kolejną próbą psucia państwa, ataku na niezależność wspólnot samorządowych przez rząd RP”. Podkreślali, że wprowadzone i kolejne zapowiadane przez rząd RP zmiany budzą ich ostry sprzeciw. „Rząd RP tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjantów nie uzyskał od wyborców mandatu do zmian ustroju Polski. Nie zgadzamy się na psucie państwa i złe reformy, które serwuje społeczeństwu rząd RP i parlamentarzyści, podporządkowując interes całej wspólnoty interesowi swojej polityki i wizji skrajnie zdecentralizowanego, autorytarnego państwa” – czytamy w apelu.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. gdańsk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk