Posłowie PO żądają od Kuchcińskiego natychmiastowej debaty nad uchwałą dot. wolności mediów

2016-12-140

W środę, 14 grudnia podczas briefingu w Sejmie Posłowie Agnieszka Pomaska, Joanna Mucha, Rafał Trzaskowski, Sławomir Nitras, Cezary Tomczyk oraz Paweł Olszewski domagali się debaty nad uchwałą dot. wolności mediów.

Jak mówił Rafał Trzaskowski: „Dla nas ograniczenie praw mediów w Sejmie jest tożsame z graniczeniem praw obywatelskich. Zgłosiliśmy w tej sprawie do marszałka Sejmu uchwałę ws. wolności mediów. Według regulaminu, marszałek powinien taką uchwałę albo skierować do komisji, albo przedstawić ją na posiedzeniu plenarnym. Jak państwo wiecie, marszałek Kuchciński specjalizuje się w łamaniu regulaminu, ograniczaniu praw opozycji, próbie kneblowania naszego głosu i dokładnie w taki sam sposób postąpił z tą uchwałą. Uchwałą intencyjna ma swój czas, ona powinna być dyskutowana na tym posiedzeniu Sejmu, a dzięki skandalicznemu zachowaniu marszałka, tak nie jest”

Jak dodał Sławomir Nitras: „30 listopada zwróciliśmy się do marszałka Sejmu z żądaniem i przedstawiliśmy projekt uchwały. Naszą intencją jest, aby Sejm zajął się kwestią obecności dziennikarzy w Sejmie. Uważamy, że to na tyle istotna sprawa, że nie powinien podejmować tej decyzji sam marszałek, tylko powinna w tej sprawie odbyć się debata i posłowie powinni mieć prawo wypowiedzieć się. Powinna być to decyzja izby. My nawet nie jesteśmy w stanie publicznie upomnieć się o tę sprawę z mównicy sejmowej, bo marszałek nam to uniemożliwia. Wiemy, że dzisiaj marszałek – nie wiem, czy osobiście, czy jego zastępca – będzie się spotykał z przedstawicielami mediów”

– Żądamy od marszałka natychmiastowej debaty nad uchwałą dot. wolności mediów – stwierdził poseł PO. Chodzi bowiem o to, że projekt uchwały, złożony 30 listopada, 2 grudnia został skierowany do opinii prawnej.

Obejrzyj materiał video

źródło: 300polityka.pl

fot. 300polityka.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk