„Premier Morawiecki nie dosłyszał albo mija się z prawdą”

2016-08-300
Tu nie chodzi o prezesa Trybunału Konstytucyjnego, tylko o niepewność i niestabilność. Jest bardzo duża obawa przed inwestowaniem w Polsce – powiedziała we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 posłanka PO Agnieszka Pomaska. Skomentowała w ten sposób słowa Mateusza Morawieckiego dotyczące zagranicznych inwestorów i sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem obecnego Ministra Rozwoju w rządzie Beaty Szydło Mateusza Morawieckiego rozwiązaniem sporu wobec TK będzie odejście jego prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Wicepremier Morawiecki uważa, że w przeciągu kilku miesięcy od zmiany prezesa problem zupełnie zniknie. Wicepremier niedługo wybiera się do Londynu, by zachęcać zagranicznych inwestorów do pojawienia się na polskim rynku. Do sytuacji na polskiej scenie politycznej i gospodarczej odnosi się agencja ratingowa Moody’s. Mateusz Morawiecki dodał, że nie bierze pod uwagę komunikatu tej instytucji.

Do wypowiedzi ministra odnieśli się dzisiaj posłowie Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska oraz Kukiz’15 Jakub Kulesza. Według posłanki PO problem nie rozwiąże się wraz z odejściem obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Powiedziała, że mimo braku obaw wicepremiera Morawieckiego zagraniczni inwestorzy są bardzo zaniepokojeni sytuacją w RP. Dodała również, że sama spotyka się z niepokojem ze strony zagranicznych polityków oraz przedsiębiorców, którzy coraz mniej są zainteresowani inwestycjami na polskim rynku. Ma nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje, ponieważ konsekwencje ekonomiczne i gospodarcze dla Polski mogą być bardzo poważne, a lekceważenie komunikatów agencji ratingowych tą sytuację pogorszą.   – To jest trochę takie stawianie się ponad wszystkimi i myślenie, że dobrym słowem i paroma hasłami można sprawić, że polska gospodarka będzie rozwijała się lepiej. Otóż nie. Polskiej gospodarce potrzeba stabilizacji politycznej a rząd PiS-u Polskę destabilizuje – podkreśliła.

Obejrzyj materiał video

źródło: tvn24.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk