Solidarni z Francją

2015-11-140

Wszyscy jesteśmy poruszeni tragicznymi wydarzeniami, do jakich doszło w Paryżu. W dniu dzisiejszym wyrazy solidarności i kondolencje naszym francuskim przyjaciołom przekazali m.in. Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Wczorajsza tragedia nie zostanie zapomniana – nie możemy dopuścić, by kiedykolwiek się powtórzyła i by w jakikolwiek sposób osłabiła naszą wiarę w europejskie wartości – napisała premier Ewa Kopacz do prezydenta Francji Francois Hollande’a.

– To wielka tragedia, która ukazuje po raz kolejny, jak wielkim złem jest terroryzm i jak istotna jest konsekwentna z nim walka – komentował z kolei ustępujący minister spraw zagranicznych, Grzegorz Schetyna.

Pod Ambasadą Francji, gdzie Polacy gromadzą się w geście solidarności zostawiając znicze i kwiaty, pojawili się także Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Złożyli kondolencje na ręce ambasadora Pierre Buhlera, a Ewa Kopacz wpisała się także do specjalnej księgi kondolencyjnej.

źródło: platforma.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk