„PiS nie poparł nowej ustawy o dopalaczach”

2015-07-140

Politycy komentowali rano na antenie TVN24 m.in. ostatnią falę zatruć dopalaczami w Polsce. Agnieszka Pomaska z PO wytknęła części opozycji, że ta nie poparła ustawy, która od 1 lipca definiuje dopalacze jako narkotyki.

Jest dopiero 14 dzień lipca, ja jestem przekonana, że ta ustawa będzie działała – mówiła Pomaska. Pytana o to, czy producenci dopalaczy mimo wszystko nie przechytrzyli polityków, przyznała, że „chemicy są w kwestii chemii na pewno lepsi”. – My chemikami nie jesteśmy, ale oczywiście powinniśmy tę sprawę monitorować – dodała posłanka PO.

We wtorkowym „Wstajesz i wiesz” politycy rozmawiali też o przyjętej niedawno przez parlament ustawie o in vitro, która czeka teraz na podpis Bronisława Komorowskiego. Zdaniem Pomaskiej opinie prawników w tej kwestii nie były podzielone. – Były zdania odrębne, ale nie było tak, że pojawiały się jakieś znaczące wątpliwości prawne – komentowała posłanka PO. Dodała, że cieszy się z uchwalenia tej ustawy, bo do tej pory zapłodnienie metodą in vitro nie było uregulowane prawnie.

źródło: tvn24.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk