Spotkanie komisji ds. europejskich państw Trójkąta Weimarskiego

2010-02-250

W poniedziałek 22 lutego i we wtorek 23 lutego Agnieszka Pomaska brała udział w wspólnym posiedzeniu Komisji do Spraw Unii Europejskiej Niemieckiego Bundestagu, Sejmu i Senatu RP oraz francuskiego Assemblee nationale, które odbyło się w Berlinie.

Zaplanowane panele dyskusyjne skupiły się przede wszystkim na zmianach w strukturach i funkcjonowaniu Unii Europejskiej, które weszły wraz z Traktatem Lizbońskim. Pierwszego dzień zaczął się od debaty nad rolą parlamentów narodowych w kontekście modyfikacji wprowadzonych 1 grudnia 2009 roku, kolejnym punktem w programie była kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej oraz zagadnienia związane z Europejską Polityką Sąsiedztwa. W tym miejscu delegacja z Polski przybliżyła perspektywy programu Partnerstwa Wschodniego.

Następnego dnia uczestnicy posiedzenia dyskutowali na temat strategiach zwalczania kryzysu finansowego i ekonomicznego w 2010 roku oraz sposobach wychodzenia i przezwyciężania skutków kryzysu w kolejnych latach. Ostatnią cześć programu poświęcono na omówienie Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk