Bronisław Komorowski oficjalnie rozpoczął kampanię prezydencką

2015-03-070

W dniu 7 marca, Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska uczestniczyła w konwencji wyborczej kandydata na Prezydenta – Bronisława Komorowskiego.

Wśród licznie zgromadzonych na konwencji w warszawskiej Hali Expo byli m.in. premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef MSZ Grzegorz Schetyna, b. szef MSZ Władysław Bartoszewski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

„Wybierz zgodę i bezpieczeństwo” – to hasło wyborcze Bronisława Komorowskiego, zaprezentowane na sobotniej konwencji w Warszawie. Prezydent zapowiedział m.in. program dla rolnictwa i młodych, ulgi dla innowacyjnych firm oraz zmiany w Kodeksie pracy dla młodych rodziców.

W swoim wystąpieniu na konwencji wyborczej Komorowski przekonywał, że bezpieczeństwo jest fundamentem demokratycznego ładu i celem nowoczesnego państwa. A nasze bezpieczeństwo – zdaniem prezydenta – zależy od: sprawnego państwa, stawiającego na rozwój gospodarczy, stabilnych sojuszy i sprawności armii.

Po konwencji prezydent Komorowski rozpoczął dwutygodniowy objazd „bronkobusem” po Polsce. W pierwszej kolejności udał się na spotkania z wyborcami w Piasecznie pod Warszawą oraz w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Na niedzielę z kolei zaplanowano wizyty prezydenta w Nowym Targu i Krakowie (woj. małopolskie).

[nggallery id=200]

źródło: PAP/wp.pl/onet.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk