Jakie dziś jest hasło PiS?

2010-01-140

Rok temu Grażyna Gęsicka oskarżyła rząd Donalda Tuska o nieumiejętne wykorzystywanie pieniędzy z Unii Europejskiej.  Twierdziła, że rząd nie wykorzysta planowanych 16,8 mld zł na rok 2009. Na konferencji prasowej była minister rozwoju regionalnego w imieniu PiS mówiła: „Hasło nasze jest takie: rząd Donalda Tuska nie potrafi wykorzystać funduszy unijnych”. Rozwijając swoją złotą myśl uszczegóławiała: „Rząd Donalda Tuska chce wydać w 2009 roku 16,8 mld zł. Tymczasem na koniec 2008 roku mieliśmy kontraktowanie na poziomie 8,1 mld zł. Powstaje pytanie: w jaki sposób z umów, które podpisaliśmy na kwotę 8,1 mld złotych, uzyskamy wydatkowanie 16,8 mld zł? Nie ma takiej możliwości. Nie ma.” – błyskotliwie stwierdziła obecna szefowa klubu PiS.

Kompetencje Grażyny Gęsickiej trafnie podsumowała ona sama: „Gdyby w tym tempie kontraktowano środki, to na zakontraktowanie całej kwoty, która nam przypada, trzeba by 33 lata.”

No cóż, jak widać minister ministrowi nie równy. Obecnej minister Elżbiecie Bieńkowskiej aż 33 lata potrzebne nie będę. Plan wydania 16,8 mld zł w 2009 roku nie tylko został wykonany, ale i przekroczony, o ok. 1 mld zł. Bardzo sprawne zarządzanie środkami unijnymi przez rząd PO-PSL sprawił, że Polska jest obecnie liderem w wydatkowaniu unijnych funduszy i wygląda na to, że rok 2010 będzie jeszcze lepszy. Według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego możemy wydać nawet 27 miliardów złotych!

Zaległości odziedziczone po ekipie PiS-Samoobrona-LPR, gdzie za unijne fundusze odpowiedzialna była obecna szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka, udało się na szczęście nadrobić. Pozostaje tylko pytanie: Jakie dziś jest hasło PiS? Mam nadzieję, że obecna szefowa klubu zechce na nie odpowiedzieć i odnieść się do swoich tez sprzed roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk