Zaproszenie: Morscy Ambasadorowie w Akademii Marynarki Wojennej; 16.01.2010

2010-01-140

W dniach 16-17 stycznia odbędzie się w Akademii Marynarki Wojennej sesja wyjazdowa Akademii Młodych Dyplomatów pt. „Morscy Ambasadorowie II. Rola Bałtyku w polityce zagranicznej Polski i Niemiec”. Konferencja organizowana jest przez Instytut Politologii Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW. Sesja rozpocznie się o godz. 9.30 w Auli AMW i jest to druga edycja. Pierwsza odbyła się w 2007 roku i przyciąga ponad 200 uczestników.

Konferencja w dniu 16 stycznia w godzinach 9.30-18.30 jest otwarta dla wszystkich studentów. Swoje wystąpienia zaprezentują m. in: Dariusz Szymczycha były Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, poseł Agnieszka Pomaska, prof. Antonii Komorowski, prof. Andrzej Makowski oraz wykładowcy i studenci AMW. Chętnych serdecznie zapraszamy na obrady, na których będą poruszone następujące tematy:
· Wizyty i rewizyty kurtuazyjne okrętów,
· Morze w polityce zagranicznej państwa,
· Niemcy w polityce bałtyckiej – Nord Stream,
· Morze w dyplomacji,
· Stosunki polsko – niemieckie. Aktualny stan i europejskie uwarunkowania.

Uczestnicy konferencji zapoznają się z bazą dydaktyczną uczelni, a także z ceremoniałem morskim między innymi podczas podniesienia bandery na ORP „Wodnik”.

Europejska Akademia Dyplomacji (EAD) jest instytucją edukacyjną, która kształci kadry na potrzeby polskiej administracji, w tym w szczególności dyplomacji oraz biznesu krajowego i międzynarodowego. EAD przygotowuje również obywateli polskich do konkursów do instytucji europejskich i międzynarodowych. Ponadto prowadzi programy międzynarodowe skierowane do odbiorców z państw Unii Europejskiej oraz innych państw, zainteresowanych Polską oraz jej polityką zagraniczną.

Źródło: www.gazeta.razem.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk