Akcja „Mamy Niepodległą! 2014” w Sejmie

2014-11-050

W środę, 5 listopada br., Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska wzięła udział w otwarciu specjalnego stoiska, przy którym będzie można wypisać i wysłać kartkę w ramach akcji „Mamy Niepodległą! 2014”. Akcja, nad którą honorowy patronat objął marszałek Sejmu ma zachęcić Polaków do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości m.in. przez wysyłanie okolicznościowych kartek z życzeniami.

4 listopada br. marszałek Radosław Sikorski zainaugurował akcję w Sejmie i jako pierwszy przekazał życzenia na kartkach zaprojektowanych specjalnie z okazji Święta Niepodległości. Stoisko w holu głównym Sejmu (parter) będzie otwarte dla parlamentarzystów w dniach 5-7 listopada br. w godz. 9.00 – 12.00. Pocztówki będą również dostępne w Punkcie Informacyjnym Sejmu przy ul. Wiejskiej.

Życzenia z okazji Święta Niepodległości będą mogły też wysłać wszystkie osoby zwiedzające Sejm podczas dnia otwartego 9 listopada br. w godz. od 10.00 do 17.00. Specjalnie dla nich przygotowane zostanie stoisko w Sali Kolumnowej.

W tegorocznej, drugiej edycji akcji, pocztówki zostały zaprojektowane przez rysownika i satyryka Henryka Sawkę, legendarnego twórcę komisu „Tytus, Romek i Atomek” – Henryka Chmielewskiego – Papcia Chmiela oraz młodego grafika Janka Konarzewskiego.

W ramach akcji każdy obywatel może bezpłatnie wysłać kartki z życzeniami z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Partneruje mu Poczta Polska i Związek Harcerstwa Polskiego.

źródło: sejm.gov.pl
fot. Paweł Kula

[nggallery id=177]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk