Wyniki konkursu plastycznego „Czym dla Ciebie jest Unia Europejska?”

2014-10-100

Przez cały wrzesień trwał konkurs plastyczny „Czym dla Ciebie jest Unia Europejska?”, który zorganizowała Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

Inicjatywa była skierowana do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, mieszczących się w następujących powiatach: gdańskim, kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim tczewskim, a także miastach na prawach powiatu: Gdańsku i Sopocie.

Na Konkurs nadesłano ponad 260 przepięknych, kolorowych prac – ich galeria jest dostępna TUTAJ. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięskie szkoły:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 im. dra Władysława Gębika w Kwidzynie

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 92 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gdańsku

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w Konkursie! Nagrody już wkrótce zostaną przekazane poszczególnym placówkom. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

W imieniu Pani Poseł Agnieszki Pomaskiej dziękujemy także gronu pedagogicznemu i rodzicom za zaangażowanie w ten projekt mający na celu zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej, a także skierowania uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu od czasu akcesji Polski do UE.

fot. polskawue.gov.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk