Marzenia o torach

2003-02-270

tramwajnachelm_db-27022003.jpg200 podpisów mieszkańców gdańskiego Chełmu pod petycją o budowę linii tramwajowej na tę dzielnicę zebrała w ciągu godziny Agnieszka Pomaska, radna PO.

Akcja obyła się wczoraj przed sklepem Biedronka przy ul. Chałubińskiego. Jednak mieszkańcy dzielnicy mają różne zdania na temat sensowności takiej inwestycji. Projekt budowy linii tramwajowej na Chełm powstał w latach 80. XX w. Jak na razie plan pozostaje tylko na papierze. Agnieszka Pomaska chce, aby to się zmieniło.

– Moim celem jest umieszczenie tego pomysłu w przygotowywanym właśnie Wieloletnim Planie Inwestycyjnym dla Miasta Gdańska. Podpisy mieszkańców mają w tym pomóc – mówiła młoda radna.

Nie wszyscy mieszkańcy dali się jednak przekonać do wczorajszej inicjatywy. Część była zdania, że Chełm ma bardzo dobre połączenie autobusowe z centrum miasta i nie chciała złożyć podpisu. Zdaniem Agnieszki Pomaskiej budowa linii tramwajowej ma sens, gdyż w ten sposób zmniejszą się korki na ulicach prowadzących na Chełm. Ten środek transportu jest też tańszy w utrzymaniu od autobusów i nie zanieczyszcza środowiska. Planowana trasa miałaby przebiegać z centrum Gdańska od przystanku końcowego tramwajów linii 2, 6 i 14, ulicą Armii Krajowej w górę i dalej Sikorskiego, do skrzyżowania z ulicą Witosa, gdzie byłaby pętla. Koszt budowy tego 4,5-kilometrowego odcinka torów oszacowano w 1998 r. na ponad 30 mln zł. Podpisy aprobujące powstanie torów można składać do 7 marca br. w sklepach przy ul. Chałubińskiego i Dragana. Punkty te oznaczone są specjalnymi plakatami.

Do 7 marca też mieszkańcy Gdańska poprzez radnych ze swoich okręgów mogą zgłaszać wizje rozwoju miasta. Następnie Rada Miasta przyjrzy się im i te najbardziej przydatne wpisze do planu inwestycyjnego.

Źródło: Dziennik Bałtycki (ph)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk