Trzecia część darmowego podręcznika gotowa!

2014-08-080

W czwartek opublikowano kolejną już część darmowego podręcznika dla pierwszaków. Do końca wakacji zostanie przedstawiony ostatni, czwarty tom elementarza. Pierwsza część trafia już do szkół.

W trzeciej części podręcznika zatytułowanej „jesień” uczniowie klas pierwszych poznają m.in. kolejne liczby i nowe litery. Tak jak w pozostałych częściach z elementarza dzieci uczyć się będą także przyrody i wiedzy społecznej.

Konsultacje społeczne

Trzeci tom opublikowano w wersji elektronicznej w serwisie naszelementarz.men.gov.pl. Korzystając ze znajdującego się na stronie formularza, każdy zainteresowany może przesłać do 20 sierpnia swoje komentarze i uwagi dotyczące najnowszej części.

Pierwsza część trafia już do szkół

Rozpoczęła się wysyłka pierwszej części podręcznika do szkół, które złożyły zamówienie na elementarz.

Szkoła może skorzystać z naszej pomocy i zakładaliśmy, że przygniatająca większość się na to zdecyduje. I rzeczywiście – ponad 99 procent szkół publicznych, ponad 97 procent szkół w całej Polsce, zadecydowała się na przyjęcie naszej oferty – mówił w środę premier Donald Tusk.

Kolejne części trafiać będą do uczniów sukcesywnie w trakcie roku szkolnego.

Zaoszczędzą rodzice

Rządowa inicjatywa ma przede wszystkim obniżyć koszty, jakie ponoszą rodzice w związku z przygotowaniem szkolnej wyprawki. W tym roku będzie to 101 mln zł.

Darmowy podręcznik w kolejnych latach

Przypomnijmy: do 2017 roku podręczniki dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów będą bezpłatne. Książki (z wyjątkiem podręczników dla klas I–III szkół podstawowych, przygotowywanych na zlecenie ministerstwa edukacji narodowej), a także materiały ćwiczeniowe będą finansowane przez rząd.

Darmowy podręcznik

„Nasz elementarz” to darmowy podręcznik dla najmłodszych uczniów, którego przygotowanie zapowiedzieli w lutym tego roku premier Donald Tusk i minister edukacji Joanna Kluzik- Rostkowska.

źródło: premier.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk