Jak manipuluje rosyjska propaganda – Pomaska szkoli „dywersantów”

2014-03-280

W czwartek, 13 marca br., w rosyjskiej telewizji „Rossija” wyemitowano materiał dotyczący naszego kraju. Opisano w nim szkolenie młodych rosyjskich działaczy partii opozycjnych w warszawskim klubie „Harenda”. Jedną z trenerek na szkoleniu była posłanka Platformy Obywatelskiej z Gdańska, Agnieszka Pomaska. Uznano, że jest to szkolenie pod hasłem Majdan, a jego uczestnicy zapoznawali się ze sposobami prowadzenia wojny informacyjnej na Krymie.

Jak wyjaśnia w „Dzienniku Bałtyckim” Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska, na szkoleniu byli młodzi ludzie z opozycyjnych partii rosyjskich: Jabłoko, Parnasu i Partii Postępu. W rozmowie z redaktor Barbarą Szczepułą, wyjaśnia, że już od lat bierze udział w takich kursach, na których pokazuje się, na czym w praktyce polega demokracja. Najogólniej mówiąc, zajęcia uczą aktywności politycznej, a konkretnie tego, jak organizować samorządowe i parlamentarne kampanie wyborcze, jak projektować ulotki, jak korzystać z portali społecznościowych oraz jak się efektywnie kontaktować z wyborcami.

Film ukrytą kamerą nagrała dla Rossija 24 Aleksandra Popow, była dziennikarka telewizyjna, dziś właścicielka zewnętrznej agencji telewizyjnej świadczącej usługi dla wielu zagranicznych, w tym i rosyjskich, stacji telewizyjnych.

Marszałek Bogdan Borusewicz ocenia, że materiał telewizji Rossija jest przykładem agresywnej propagandy i manipulacji uprawianej w państwowych mediach rosyjskich. Szkolenie się odbyło, natomiast komentarz odredakcyjny do tego wydarzenia nie ma nic wspólnego z prawdą. Zapoznawanie z procedurami demokratycznymi to dla rosyjskiej telewizji „szkolenie dywersantów”! – podsumował Marszałek.

 źródło: se.pl / dziennikbaltycki.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk