Decyzje Zarządu Krajowego PO

2013-09-140

Rozpoczęcie prac nad nowym programem dla Platformy Obywatelskiej RP oraz powołanie zespołu ds. zmian w statucie partii – to najważniejsze decyzje podjęte przez Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej

Pracami nad nowym programem Platformy Obywatelskiej kierować będzie Przewodniczący PO Donald Tusk. W przygotowanie i zredagowanie poszczególnych elementów nowego programu zaangażują się parlamentarzyści oraz ministrowie Platformy; wspierać będzie ich Instytut Obywatelski – stworzony przez Platformę ośrodek badawczo-analityczny. Równolegle debata programowa będzie toczyć się na forach struktur regionalnych PO, w tym zwłaszcza na zjazdach regionalnych partii.

Obradujący w czwartek i piątek Zarząd Krajowy powołał też zespół ds. zmian statutowych. W jego skład wejdą przedstawiciele regionów, zaś koordynatorem ich prac będzie wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Propozycja zmian statutu PO ma być przedstawiona na Konwencji Krajowej Platformy, zaplanowanej na 23 listopada br.

Zarząd Krajowy przedyskutował też sprawy bieżące, związane z funkcjonowaniem Platformy Obywatelskiej. Zarząd podjął m.in. decyzję o wykluczeniu z partii Adama Matusiewicza, byłego marszałka woj. śląskiego.

źródło: kn/inf.wł/platforma.org

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk