Konferencja „(Nie) równość płci – ile to kosztuje?”

2013-05-221

Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska uczestniczyła dziś w konferencji „(Nie) równość płci – ile to kosztuje?”, zorganizowanej przez Ambasadę Szwecji, Instytut Szwedzki oraz Instytut Spraw Publicznych.

Co jest droższe – polityka prorodzinna czy jej brak? A może wydatki na rozwiązania wspierające godzenie życia zawodowego i rodzinnego mimo wszystko się opłacają? Czy praca kosztem rodziny, a rodzina kosztem rozwoju zawodowego to staroświecki dylemat?

Konferencja z udziałem Marii Arnholm, szwedzkiej Minister ds. Równouprawnienia, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Ireny Wóycickiej, Podsekretarza Stanu ds. Społecznych w Kancelarii Prezydenta RP i Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały szwedzkie i polskie doświadczenia w zakresie polityki prorodzinnej. Uczestnicy rozważali, w jaki sposób działania na rzecz równouprawnienia na rynku pracy można wykorzystać we wspieraniu wzrostu gospodarczego i pokonywaniu wyzwań demograficznych.

Mówiono także o nowoczesnym społeczeństwie, w którym kobiety i mężczyźni w takim samym stopniu mogą łączyć pracę z życiem rodzinnym, a ponadto o odpowiedzialnym państwie, aktywnych ojcach i matkach oraz o świadomych pracodawcach i zaangażowanych pracownikach.

źródło: materiały organizatora

One comment

  • andrzej

    2013-05-30 at 22:05

    Nigdy więcej nie zagłosujemy cała rodziną na cos co jest Palikota rodziną !!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk