Agnieszka Pomaska gościem programu „Wstajesz i wiesz” na antenie TVN24

2013-04-240

24 kwietnia, Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska była gościem programu „Wstajesz i wiesz” na antenie TVN24. Rozmowa dotyczyła m.in. słów ministra Jarosława Gowina o tym, że niemieccy naukowcy importują embriony w celu przeprowadzania na nich eksperymentów.

Sprawa jest w toku, na pewno wymaga wyjaśnienia. Wczoraj pan minister tłumaczył się ze swojej wypowiedzi podczas posiedzenia rządu. Ja również z niecierpliwością oczekuję na wyjaśnienia, ponieważ mam wrażenie, że minister Gowin chyba nie do końca zajmuje się tym, czym powinien. Trudno uwierzyć, iż przedstawia wspomniane rewelacje. Nie ma czegoś takiego, jak wypowiedź prywatna osoby publicznej, zwłaszcza w przypadku ministra – stwierdziła Pomaska.

Oczywiście ideologia jest bardzo ważna w działalności publicznej, trzeba mieć swoje przekonania i warto kierować się tym, co nas definiuje. Nie może to jednak przesłaniać rzeczy, którymi powinien zajmować się konkretny minister. Odnoszę wrażenie, że w tym przypadku tak się właśnie dzieje od czasu do czasu. Nawet chyba zbyt często i to zdaje się stanowić główny problem ministra Gowina. Wolałabym, aby tego typu sytuacje się nie powtarzały. Podobne wypowiedzi są kłopotliwe. Dodatkowo źle się dzieje, gdy Polska traci na tym na arenie międzynarodowej, zwłaszcza kiedy padają prośby z ambasady o złożenie stosownego usprawiedliwienia. Liczę, że sprawa zostanie wkrótce wyjaśniona – zakończyła posłanka PO.

źródło: tvn24.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk