Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska gościem Rozmowy Wydarzeń na antenie Polsat News
16 października 2011 r., napisany przez

Agnieszka Pomaska była gościem Rozmowy Wydarzeń na antenie Polsat News, podczas której padły pytania odnośnie nowego składu rządu, a także ewentualnych zmian na stanowisku marszałka Sejmu.

Odbyły się wybory parlamentarne, które poraz drugi wygrała Platforma Obywatelska, po raz drugi premierem będzie Donald Tusk i to właśnie on ma prawo do wskazywania kandydatów na ministrów w swoim rządzie. Czymś naturalnym zupełnie jest to, że po wyborach jest nowe rozdanie polityczne, także w ramach partii, która te wybory wygrała. Mieliśmy marszałka Komorowskiego, Schetynę i mam nadzieję, że będziemy mieli pierszą kobietę piastującą tę funkcję – Minister Zdrowia Ewę Kopacz – stwierdziła Pomaska, po czym dodała:

Jest konsekwentna polityka premiera Doanlda Tuska na rzecz wspierania kobiet w życiu publicznym, który zaproponował taką wewnętrzną regulację na listach Platformy Obywatelskiej. Efekt jest taki, że kobiet w klubie PO będzie 35%. Jest to znacznie więcej niż w pozostałych klubach. Sądzę, że jest to duży krok do przodu. Nie chodzi tutaj jednak tylko o płeć. Minister Ewa Kopacz jest twardym zawodnikiem w polityce i takich ludzi potrzeba nam w parlamencie, takich ludzi potrzeba nam w fotelu marszałka sejmu.