Agnieszka Pomaska gościem Rozmowy Wydarzeń na antenie Polsat News

2011-10-160

Agnieszka Pomaska była gościem Rozmowy Wydarzeń na antenie Polsat News, podczas której padły pytania odnośnie nowego składu rządu, a także ewentualnych zmian na stanowisku marszałka Sejmu.

Odbyły się wybory parlamentarne, które poraz drugi wygrała Platforma Obywatelska, po raz drugi premierem będzie Donald Tusk i to właśnie on ma prawo do wskazywania kandydatów na ministrów w swoim rządzie. Czymś naturalnym zupełnie jest to, że po wyborach jest nowe rozdanie polityczne, także w ramach partii, która te wybory wygrała. Mieliśmy marszałka Komorowskiego, Schetynę i mam nadzieję, że będziemy mieli pierszą kobietę piastującą tę funkcję – Minister Zdrowia Ewę Kopacz – stwierdziła Pomaska, po czym dodała:

Jest konsekwentna polityka premiera Doanlda Tuska na rzecz wspierania kobiet w życiu publicznym, który zaproponował taką wewnętrzną regulację na listach Platformy Obywatelskiej. Efekt jest taki, że kobiet w klubie PO będzie 35%. Jest to znacznie więcej niż w pozostałych klubach. Sądzę, że jest to duży krok do przodu. Nie chodzi tutaj jednak tylko o płeć. Minister Ewa Kopacz jest twardym zawodnikiem w polityce i takich ludzi potrzeba nam w parlamencie, takich ludzi potrzeba nam w fotelu marszałka sejmu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk