Agnieszka Pomaska

WOŚP zagrała po raz 28., czy padnie rekord? Pobicie wyniku z 2019 roku wisi w powietrzu
12 stycznia 2020 r., napisany przez

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. Zadeklarowana kwota ze zbiórki ogłoszona około północy to 115 362 894 zł. Ostateczną sumę poznamy 8 marca. W ubiegłym roku zadeklarowana kwota wyniosła nieco ponad 92 mln zł, a ostateczna – prawie 176 mln zł. Niewykluczony jest więc rekord.

12 stycznia w całej Polsce zagrała, po raz 28., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel kwesty to zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny, a cała akcja działała pod hasłem „Wiatr w żagle”. Poza tym – co podkreślali organizatorzy – w świetle wydarzeń w Australii grano też dla mieszkańców kontynentu dotkniętego ogromnymi pożarami.

WOŚP podała, że zadeklarowana kwota to 115 362 894 zł. Dla porównania, w roku 2019 było to ok. 92 mln zł. Wszystko wskazuje więc na to, że WOŚP pobije ubiegłoroczny wynik. Na ostateczne podsumowanie przyjdzie nam jeszcze poczekać aż do 8 marca.

Rok 2019 przyniósł rekord zbiórki – prawie 176 milionów złotych, ale też tragiczne wydarzenia z Gdańska, gdzie w wyniku ran zadanych przez Stefana W. zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

W Gdańsku tradycyjnie kwestowała Przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego „Zerwij z plastikiem” Agnieszka Pomaska, w tym roku w towarzystwie kandydatki KO na urząd Prezydenta RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz eurodeputowanej Magdaleny Adamowicz.

Zobacz galerię zdjęć

Agnieszka Pomaska – jak co roku – przekazała także gadżety na licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI!