Agnieszka Pomaska

Misja obserwacyjna polskich parlamentarzystów w Gruzji
4 października 2016 r., napisany przez

Od 4 do 9 października br. w Gruzji niezależna misja obserwacyjna Sejmu i Senatu będzie prowadzić obserwację w związku z wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na 8 października br.

Ze względu na znaczenie polsko-gruzińskich relacji Sejm i Senat podjęły decyzję o udziale w misji 24 parlamentarzystów. Będą oni monitorować ostatni etap kampanii wyborczej. Spotkają się z przedstawicielami centralnej i lokalnych komisji wyborczych, komitetów wyborczych partii politycznych, a także z organizacjami pozarządowymi i obserwatorami monitorującymi kampanię wyborczą.

Misja obserwacyjna Sejmu i Senatu w Gruzji opiera się na zasadach niezależności, neutralności, nieingerowania w proces wyborczy i poszanowania lokalnego prawa. Działania podejmowane przez członków misji będą podzielone na trzy etapy.

Niezależnie od misji obserwacyjnej organizowanej przez Sejm i Senat w obserwacji kampanii wyborczej i monitorowaniu procesu wyborczego w Gruzji uczestniczyć będą również posłowie, którzy są członkami delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO (Paweł Bejda i Krzysztof Łapiński) oraz ZP Rady Europy (Killion Munyama). W misji obserwacyjnej z ramienia International Republican Institute udział bierze również Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

źródło: sejm.gov.pl