Agnieszka Pomaska

Kandydaci PO do Sejmiku Województwa Pomorskiego
14 września 2014 r., napisany przez

13 września br. w Gdańsku odbyło się posiedzenie Rady Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP, podczas której zatwierdzono listy kandydatów PO do Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Okręg nr 1 obejmujący Miasto Słupsku oraz powiaty: Bytowski, Chojnicki, Człuchowski, Lęborski i Słupski

1) Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Bytowski
2) Marek Biernacki – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego, Słupsk
3) Bożenna Lisowska – Radna Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Człuchowski
4) Katarzyna Wiłucka-Haczkowska – koordynator oddziałów przyszpitalnych, Słupsk
5) Leszek Bonna – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Chojnicki
6) Elżbieta Godderis – koordynator projektów europejskich, Powiat Lęborski
7) Małgorzata Tulika – pracownik MGOPS w Miastku, Powiat Bytowski
8) Dariusz Sieradzki – przedsiębiorca, Stow. „Młodzi Demokraci”, Powiat Słupski
9) Hanna Ilkowska – nauczyciel, Powiat Chojnicki
10) Przemysław Kaca – działacz społeczny, Słupsk
11) Agnieszka Kielas – dyrektor przedszkola, Powiat Lęborski
12) Tomasz Pląska – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kolejarz”, Słupsk
13) Marta Bursztynowicz – spec. ds. nieruchomości, urzędnik samorządowy, Powiat Słupski
14) Lech Zwoliński – Wójt Gminy Rzeczenica, Powiat Człuchowski

Okręg nr 2 obejmujący Miasto Gdynię, Miasto Sopot, powiaty: Wejherowski i Pucki

1) Wiesław Byczkowski – Wicemarszałek Woj. Pomorskiego, Gdynia
2) Bartosz Piotrusiewicz – Wiceprezydent Sopotu
3) Andrzej Bartnicki – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego, Gdynia
4) Karolina Szczygieł – Radna Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Wejherowski
5) Bartłomiej Pobłocki – ekonomista, Prezes Zarządu Kancelarii „Res Cogitans” , Powiat Pucki,
6) Maria Kuczyńska – Radna Sejmiku Woj. Pomorskiego, Sopot
7) Teresa Kania – Wiceburmistrz Redy, Powiat Wejherowski
8) Marcin Nowicki – nauczyciel, Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”, Gdynia
9) Elżbieta Radziszewska – inżynier mechanik, Gdynia
10) Andrzej Struk – technik mechanik, Radny Miasta Jastarnia, Powiat Pucki
11) Andrzej Kin – emeryt, działacz Stow. Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Gdynia
12) Elżbieta Konkolewska – Dyr. Finansowy PLO, Gdynia
13) Mateusz Haase – student Politechniki Gdańskiej, Powiat Wejherowski
14) Piotr Wittbrodt – ekonomista, Gdynia
15) vacat
16) Jan Domański – Wicestarosta Wejherowski, Powiat Wejherowski

Okręg nr 3 obejmujący Miasto Gdańsk

1) Mieczysław Struk – Marszałek Woj. Pomorskiego
2) Hanna Zych-Cisoń – Wicemarszałek Woj. Pomorskiego
3) Jacek Bendykowski – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego
4) Grzegorz Grzelak – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego
5) Maria Szlabowska – nauczyciel akademicki
6) Patrycja Mlejnek – Gałęza – Radna M. Gdańska, menedżer edukacji
7) Hasan Ciftci – przedsiębiorca, organizator turystyki
8) Iwona Koperkiewicz – historyk, były Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku
9) Marek Karczmarzyk – adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku
10) Helena Turk –  Przewodnicząca Klubu Seniora „Motława” w Gdańsku
11) Michał Kosior – dyrektor biura Międzynarodowego Stow. Bursztynników w Gdańsku
12) vacat
13) vacat
14) Dobrawa Morzyńska – Radna M. Pruszcz Gd., Szef Gabinetu Politycznego Min. Finansów, Stow. „Młodzi Demokraci”

Okręg nr 4 obejmujący powiaty: Gdański, Kartuski, Kościerski  i Starogardzki

1) Ryszard Świlski – Członek Zarządu Woj. Pomorskiego, Powiat Gdański
2) Dariusz Męczykowski – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Kościerski
3) Danuta Rek – Radna Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Kartuski
4) Piotr Cychnerski – Pow. Inspektor Nadzoru Budowlanego w Starogardzie Gd.
5) Beata Sołtysek – Martyniak – Inspektor Straży Miejskiej w Pruszczu Gd. Powiat Gdański
6) Eugeniusz Piaskowski – przedsiębiorca, Powiat Kościerski,
7) Elżbieta Słupek – nauczycielka, Powiat Starogardzki,
8) Elżbieta Rolbiecka – emerytka, Powiat Kościerski,
9) Roma Andrzejewska – ekonomistka, Powiat Starogardzki
10) Piotr Jednaszewski – anglista, nauczyciel akademicki, Powiat Gdański
11) vacat
12) Jolanta Synak – Radna Woj. Pomorskiego, Powiat Kartuski

Okręg nr 5 obejmujący powiaty: Kwidzyński, Malborski, Nowodworski, Sztumski i Tczewski:

1) Zenon Odya – Radny Sejmiku Woj. Pomorskiego, były Prezydent Tczewa, Powiat Tczewski
2) Jolanta Leszczyńska – Radna Sejmiku Woj. Pomorskiego, Powiat Malborski
3) Piotr Widz – dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publ. w Kwidzynie
4) Henryk Nowicki – przedsiębiorca, zarządza nieruchomościami, Powiat Tczewski
5) Roman Gaik – przedsiębiorca, Powiat Nowodworski
6) Aneta Mroczkowska-Złotnik – ekonomistka, pracownik sektora bankowego, Powiat Sztumski
7) Marta Szewczyk – pedagog, instruktor muzyki, Powiat Malborski
8) Małgorzata Paliwoda – ekonomistka, właściciel gospodarstwa rolnego, Powiat Kwidzyński
9) Włodzimierz Drejski – rencista, działacz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, Powiat Tczewski
10) Bogdan Donke – działacz PTTK i lokalnych organizacji turystycznych, Powiat Nowodworski

Rada uchwaliła także upoważnienie dla Zarządu Regionu Pomorskiego PO RP w sprawie dokonywania uzupełnień na listach kandydatów PO do Sejmiku w przypadku nieobsadzonych pozycji, lub w przypadku rezygnacji któregoś z w/w kandydatów.

źródło: pomorski.platforma.org