Likwidacja X LO nie jest pewna

2009-02-243

xlo_fotjpinkas_wwwgdanskplNa najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska w czwartek głosowana będzie uchwała w sprawie likwidacji X LO w Gdańsku. Pragnę jednak uspokoić uczniów, nauczycieli i rodziców tej szkoły. Proponowany druk jest jedynie uchwałą intencyjną (wymóg podjęcia takiej uchwały wymaga od nas ustawa) i nie przesądza ostatecznie o likwidacji tej szkoły. Co więcej, Radni Platformy Obywatelskiej na posiedzeniu klubu w dniu wczorajszym opowiedzieli się za dalszymi pracami nad zmianami w sieci szkół w Gdańsku i rozważaniem między innymi możliwości połączenia X LO z XII LO. Uchwała o likwidacji będzie musiała być podjęta także w przypadku połączenia, ale niezależnie od tego ostateczna uchwała, już nie intencyjna będzie głosowana dopiero na jednej z przedwakacyjnych sesji Rady. Do tego czasu jest możliwość rozważenia propozycji i wysłuchania argumentów wszystkich stron. Mam nadzieję, że znajdziemy takie rozwiązanie, które zostanie zaakceptowane przez uczniów i nauczycieli, a jednocześnie poprawi ofertę edukacyjną w Gdańsku.

Agnieszka Pomaska

powyżej fot.J.Pinkas/www.gdansk.pl

3 comments

 • anonim

  2009-02-26 at 11:52

  W każdym bądź razie, jeśli szkoła zostanie zlikwidowana, to na pewno większość mieszkańców Gdańska będzie pamiętała o tym podczas wyborów do Rady Miasta

  Reply

 • Anonim

  2009-04-24 at 13:08

  ` W każdym bądź razie, jeśli szkoła zostanie zlikwidowana, to na pewno większość mieszkańców Gdańska będzie pamiętała o tym podczas wyborów do Rady Miasta ` .Dokładnie. Ta białusow, czy jak tam ma, gadała takie głupoty ze az żal było słuchać. wymieniła licea z wrzeszcz jako sąsiadujące z X LO, które jest na przymorzu. Trzeba miec talent.

  Reply

 • ja

  2009-12-29 at 22:38

  hahahaha nie osłabiajcie mnie, że większość mieszkańców będzie pamiętać o likwidacji dziesiątki podczas wyborów, co to ma w ogóle do rzeczy?! jeszcze gdyby to była jakaś dobra szkoła to to jest syf. Dobrze, że likwidują. Brawo!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk