Taksówki, maile, podatki, czyli sesja Rady Miasta Gdańska

2008-10-303

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska Agnieszka Pomaska (PO) złoży wniosek o stworzenie wszystkim radnym służbowych adresów mailowych. To reakcja na nasz wczorajszy tekst. Pisaliśmy, że tylko pięciu na 34 gdańskich radnych ma służbowego maila (i.nazwisko@gdansk.gda.pl), a niekiedy do radnych trzeba pisać na adresy „okirybka”, „blawoj3” czy „zdzi.kosc.”.

Udział w sesji zapowiedzieli taksówkarze. W programie posiedzenia jest bowiem głosowanie uchwały o 2550 nowych licencjach na przyszły rok. Tymczasem taksówkarze zgadzają się najwyżej na 100 nowych licencji i nie wykluczają protestów. Wtorkowe spotkanie w tej sprawie z prezydentem Pawłem Adamowiczem nie przyniosło przełomu.

Równie dużo emocji na posiedzeniu rady mogą wywołać sprawy podwyższenia opłat za samochody ciężarowe czy prowadzenie handlu podczas targów. Dyskusję na ten temat zapowiadają radni PiS. Ich zdaniem, podwyższanie opłat sprawia, że Gdańsk przestaje być konkurencyjny.

Radni mają także przegłosować podwyżkę wynagrodzenia (o 202 zł brutto, wraz z wyrównaniem od początku roku) dla prezydenta Pawła Adamowicza.

W tej sprawie także może być dużo emocji, których raczej nie wywoła głosowanie nad uchwałą o poręczeniu 29 mln zł na obligacje, które ma wyemitować spółka Gdańska Infrastruktura Społeczna. Obligacje pozwolą na rozpoczęcie II etapu budowy mieszkań komunalnych. I etap zakończył się przed dwoma tygodniami, gdy oddano do użytku mieszkania przy ulicy Ptasiej. Wątpliwości co do udzielenia poręczenia mieli radni z Komisji Polityki Gospodarczej. Na nadzwyczajnym posiedzeniu rozwiewała je prezes GIS Aleksandra Krzywosz.

– Wychodzi na to, że obligacje nie będą droższe od kredytu – twierdzi Kazimierz Koralewski, radny PiS.

– GIS to spółka miejska, trzeba jej pomóc – dodaje Piotr Dzik z PO.

Członkowie Komisji Turystyki i Promocji Miasta zwrócą natomiast uwagę na słaby, ich zdaniem, system informowania o rozkładach jazdy na stronie internetowej ZTM.

Paweł Rydzyński  –  POLSKA Dziennik Bałtycki

 • dominik

  2008-10-31 w 00:36

  witam jak z tymi taksowkami ile bedzie licencji na 2009r?????

  Odpowiedź

 • aga

  2008-10-31 w 00:43

  Zgodnie z propozycją, 2550 licencji, czyli każdy kto jest tym zainteresowany, będzie mógł zostać taksówkarzem. Pozdrawiam.

  Odpowiedź

 • dominik

  2008-10-31 w 06:34

  super!!!! dziekuje za informacje… pozdrawiam

  Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk