Obywatele decydują. Europejska inicjatywa obywatelska

2012-09-220

Ilu Polaków potrzeba by zmienić prawo w Unii Europejskiej?

Tylko 38 250. Taka jest minimalna liczba deklaracji, które należy zgromadzić w Polsce, by poprzeć europejską inicjatywę obywatelską. Każdy z nas może mieć wpływ na codzienne życie mieszkańców całej Unii Europejskiej. Więcej na temat europejskiej inicjatywy obywatelskiej będzie można dowiedzieć się już w najbliższy weekend (22 i 23 września 2012 r.) odwiedzając punkty informacyjne w dwudziestu galeriach handlowych w całym kraju. Pełną listę znajdziecie Państwo klikając tutaj.

Dla odwiedzających przygotowano quizy i konkursy wiedzy o tematyce europejskiej oraz specjalnie opracowane materiały informacyjne. Zainteresowani będą też mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertem. Punkt informacyjny będzie działał 22 i 23 września w godzinach 10.00 – 19.00.

Akcja dotyczy praw i obowiązków wynikających z obywatelstwa w UE, w tym wejścia w życie mechanizmu inicjatywy obywatelskiej. Ma na celu zapoznanie obywateli z zasadami i możliwościami, jakie daje EIO. Projekt jest inicjatywą elementem wspólnych działań komunikacyjnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce realizowanych w ramach mechanizmu
partnerstwa w zarządzaniu.

źródło: polskawue.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk