Agnieszka Pomaska gościem programu Babilon w TVN24

2012-07-140

Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem sobotniego programu Babilon, emitowanego w stacji telewizyjnej TVN24. Zaproszeni goście rozmawiali m.in. o sytuacji biur turystycznych w Polsce oraz projektach ustawy dotyczącej in vitro.

Czy w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zmiany przepisów w ustawie o usługach turystycznych, które lepiej zabezpieczyłyby interes podróżnych?

Rzeczywiście powinniśmy przeanalizować obowiązujące dzisiaj prawo w tym zakresie. Gwarancja bankowa z natury rzeczy zabezpiecza pokrycie szkód do pewnej kwoty. Nawet wysoka może okazać się niewystarczająca. Upadłość Sky Clubu przypomniała o systemowej niedoskonałości w przepisach, które mają zabezpieczać interes klientów bankrutujących biur podróży. Na pewno dojdzie do  wnikliwej analizy, aby możliwie najskuteczniej zabezpieczyć obywateli przed takimi sytuacjami w przyszłości. Resort sportu omówi już w poniedziałek z ministerstwem finansów zmiany dot. gwarancji ubezpieczeniowych biur podróży tak, aby klienci po upadku biura mieli zapewniony zwrot kosztów.

Jak Pani postrzega aktualnie przedłożone projekty ustawy o in vitro? Mamy do czynienia z wojną światopoglądową?

Sądzę, że na dzisiejszym etapie jest to w dużej mierze decyzja polityczna, niekoniecznie o charakterze światopoglądowym. W Platformie są dwie propozycje dotyczące in vitro – autorstwa posłanki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Projekty PiS, zakazujące in vitro, ograniczają możliwość zakładania rodziny. To skandaliczne zapisy, skandaliczne propozycje. Gorąco wierzę w to, że one w żadnym momencie w polskim Sejmie nie uzyskają większości. Nie wyobrażam sobie, abśmy mogli w jakikolwiek sposób utrudniać zachodzenie w ciążę tym kobietom, które chcą mieć dziecko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk