Tramwaj na Łostowice już jeździ

2012-05-110

Mieszkańcy Łostowic, Ujeściska, Oruni i Chełmu zamiast stać kilkadziesiąt minut korkach mogą od dzisiaj szybko dojechać do centrum tramwajem. 

Nowa linia ma 2,8 km i siedem przystanków. Połączyła pętlę Chełm-Witosa z pętlą Łostowice-Świętokrzyska przy skrzyżowaniu ulic Havla i Świętokrzyska. Podróż z nowej pętli do dworca głównego trwa 21 min. Na końcu nowej linii tramwajowej powstał węzeł przesiadkowy. Kończyć będzie tam bieg część autobusów z południowych dzielnic miasta, jest też tam parking dla samochodów oraz dla rowerów. Geneza tramwaju na Chełm sięga jeszcze czasów, kiedy posłanka Agnieszka Pomaska brała czynny udział w akcji zbierania podpisów pod petycją w celu umieszczenia tego pomysłu w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym dla Mista Gdańska. W celu przeczytania archiwalnej relacji, proszę kliknąć tutaj.

Budowa trwała od listopada 2010 roku i kosztowała 110 mln zł. W piątek mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów na trasie Chełm Witos – Łostowice Świętokrzyska. Normalna eksploatacja linii rozpocznie się w sobotę o 4 rano. Do nowej pętli dojadą tramwaje trzech linii: 2, 6 i 7. W godzinach szczytu częstotliwość ich kursowania wyniesie niecałe 3,5 min.

źródło: trojmiasto.gazeta.pl
foto: Fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk