Ogólnopolska kampania o reformie emerytalnej

2012-04-120

Telewizja, internet, specjalna infolinia – za pośrednictwem tych środków przez dwa tygodnie Polacy będą informowani o szczegółach reformy. Badania opinii publicznej wykazały, że 70 proc. obywateli widzi konieczność zorganizowania takiej kampanii.

Spoty w TV

Kampania składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich wykorzystuje telewizję, w której zostaną zaprezentowane dwa spoty. Pierwszy z nich zatytułowany „Demografia” odpowiada na pytanie, dlaczego rząd przeprowadza reformę. Wyjaśnia, że społeczeństwo się starzeje i za 30 lat co drugi Polak będzie miał ponad 50 lat, a liczba osób w wieku poprodukcyjnym zmaleje o 5 milionów. Wobec tego jeśli nie przeprowadzimy reformy emerytalnej, to zabraknie nam rąk do pracy, a nasze dzieci nie udźwigną systemu emerytalnego.


Drugi spot jest zatytułowany „Stopniowość” i wyjaśnia, kogo reforma dotyczy i w jaki sposób będzie


Zarówno pierwszy spot, jak i drugi odsyłają do strony internetowej: www.emerytura.gov.pl

Pod tym adresem każdy zainteresowany znajdzie szczegółowe informacje na temat reformy. Serwis został podzielony na kilka zakładek: „Dlaczego reforma jest potrzebna”, „Na czym polega reforma”, „Jak reforma wpłynie na Ciebie”. Można pobrać projekty ustaw oraz zajrzeć do działów: „Aktualności”, „Najczęściej zadawane pytania” i obejrzeć kalkulator emerytalny.

Media społecznościowe 

Na profilu KPRM w serwisie Facebook  uruchomiona została specjalna zakładka o emeryturach oraz opublikowana została krótka wypowiedź premiera Donalda Tuska.

W zakładce znajdują się spoty, krótkie teksty i infografiki dotyczące reformy, a także aplikacja pokazująca, w jaki sposób na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmienia się polskie społeczeństwo. W tym miejscu będą się także odbywać czaty z ekspertami.

Informacje na temat reformy na bieżąco można śledzić również na profilach KPRM 
w serwisach:

Twitter – http://twitter.com/#!/PremierRP
BLIP – http://premier.blip.pl/
YouTube – http://www.youtube.com/KancelariaPremiera

Czaty z ekspertami

W serwisie Facebook na stronie KPRM będą organizowane czaty z ekspertami. Pierwszy czat odbędzie się już dziś (11 kwietnia) w godzinach 13 – 14. Na pytania będzie odpowiadać rzecznik Ubezpieczonych Aleksandra Wiktorow.

Infolinia

Wątpliwości na temat reformy emerytalnej wyjaśniać będą za pośrednictwem specjalnej infolinii konsultanci z ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pod numer 801 88 99 44 dzwonić można w godz. 8.00-18.00 
od poniedziałku do soboty.

źródło: jp/www.premier.gov.pl, pap

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk