Otwarcie Mediateki w Gdańsku

2012-03-090

W piątek, 9 marca, o godzinie 12 nastąpiło długo oczekiwane otwarcie Biblioteki Manhattan. Na powierzchni 800 mkw. znalazło się 50 tys. egzemplarzy książek oraz płyt z muzyką i filmami. Ponadto odwiedzający bibliotekę będą mogli zagrać na instrumentach muzycznych lub konsolach do gier.

W Manhattanie znajdują się zbiory z trzech filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz z Pracowni Komiksowej. Mediateka będzie nie tylko wypożyczalnią i czytelnią książek, będzie można tu wypożyczyć płyty z muzyką, filmowe, audiobooki i e-booki. Na miejscu zostaną również udostępnione zbiory płyt winylowych. Żeby korzystać z wszystkich zbiorów bezpłatnie, wystarczy mieć Kartę do Kultury.

– Oferta handlowo-usługowa coraz rzadziej stanowi wyróżnik centrum handlowego – mówi Katarzyna Szczycińska, dyrektor Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan. – Ze względu na ograniczoną liczbę marek na naszym rynku galerie handlowe oferują bardzo zbliżony tenant mix.

Wartość dodana, jaką jest zaoferowanie sposobów spędzenia czasu wolnego, czyli oferta kulturalna, sportowa czy rozrywkowa, coraz częściej stanowi o unikalności centrum handlowego. Za granicą nie jest niczym niezwykłym obecność w galerii handlowej biblioteki czy punktu obsługi interesantów urzędu miejskiego. Taki jest również strategiczny kierunek rozwoju Manhattanu – jego integralną częścią jest Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan. Biblioteka Manhattan to już szósta instytucja, która wejdzie w jego skład – po Teatrze Znak, Gdańskiej Szkole Artystycznej, Delikatesach Sztuki, fitness klubie Tiger Gym i największej w Gdańsku, 14-torowej kręgielni MK Bowling z klubem muzycznym Kosmos.

– Centrum handlowe to miejsce, w którym coraz częściej spędzamy wolny czas – mówi z kolei Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. – Zależy nam na tym, żeby wizytę w bibliotece można było połączyć z innymi codziennymi czynnościami. Biblioteka w centrum handlowym to nasza propozycja dla zabieganego mieszkańca dużego miasta. Jednak Biblioteka Manhattan to nie tylko książki i multimedia. W trosce o naszych czytelników przygotowaliśmy bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną, zarówno dla tych najmłodszych jak i trochę starszych. Proponujemy spotkania autorskie, warsztaty i wystawy. Wierzymy, że będzie to miejsce tętniące życiem przez sześć dni w tygodniu.

Autor: ab
źródło: gdansk.naszemiasto.pl

[nggallery id=82]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk