Konferencja Political and Management Training III

2012-02-221

W czwartek, 23 lutego Agnieszka Pomaska będzie jednym z prelegentów podczas konferencji Political and Management Training III. 

Głównym celem PMT jest poprawa ogólnej wiedzy z zakresu ekonomii, polityki, kultury i korzyści z integracji europejskiej. Uczestnicy będą mogli odkryć nowe, kreatywne metody pracy włączając w to nowoczesne techniki teambuildingu i prac grupowych. Przy okazji będą mogli doskonalić znajomość języka angielskiego.

Podczas realizacji projektu uczestnicy wybierają jeden z problemów związanych z Unią Europejską, który starają się rozwiązać. Stworzone w grupach rezolucje prezentują przed jury oraz innymi debatującymi na General Assembly. Delegaci wybierają najlepszy sposób rozwiązania problemu poprzez głosowanie.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

PTM to projekt bazujący na formule międzynarodowego European Youth Parliament, na którym młodzi ludzie z całej Europy spotykają się w wybranym kraju, przeważnie na dwa tygodnie i opracowują w grupach problemy z zakresu ekonomii, polityki i kultury. Zwieńczeniem wspólnych wysiłków jest rezolucja prezentowana na końcowych obradach General Assembly. Jest to bezpartyjny i niezależny projekt edukacyjny dostosowany do potrzeb młodych. Warto dodać, że w dużej mierze finansuje go Unia Europejska.

PMT to lokalna „mikro” edycja owego EYP. Schemat pracy wygląda podobnie a założenia są prawie identyczne. Całość prac odbywa się także w języku angielskim. Ze względu na swoją skalę, daje ona szansę znacznej grupie zainteresowanej młodzieży z Gdańska na pogłębienie w atrakcyjny i nowatorski sposób swojej wiedzy z zakresu ekonomii, szeroko pojętej polityki, kultury oraz Unii Europejskiej, a także usprawnienie swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.

źródło: topolowka.pl, pmtgda.eu

One comment

  • Krystyna

    2012-03-06 at 21:12

    Szanowna Pani poseł, ostatnio wspomniała Pani o izolacji cyfrowej starszych osób, która powoduje
    wykluczenie społeczne. Niestety, większość emerytów żyje z najniższych emerytur i dla nich korzystanie z internetu jest…wręcz niebezpieczne. Podam drobny przykład. Mam najniższą emeryturę, choruję na stwardnienie rozsiane co sprawiło, że jestem więźniem we własnym domu, wystąpiłam do sądu o alimenty od jedynego syna, który jest adwokatem. Niestety, ponieważ korzystam z internetu czyli według sądu II instancji marnuję pieniądze, nie jestem w niedostatku i wobec tego alimenty nie są mi potrzebne. Podobnie było także w przypadku gdy wystąpiłam o pomoc socjalną. Internet wciąż uważany jest za luksus mimo uchwały Sejmu sprzed kilku lat dotyczącej osób niepełnosprawnych. Argument, że dostęp do sieci dla ludzi, których nie stać już na kupowanie gazet, jest niezbędny, do nikogo nie trafia. Jeśli zaś w sieci nie będzie ludzi świadomych i dojrzałych, to młodych i niedoświadczonych łatwo będzie omamić. Wszyscy dbają o to by dzieci i młodzież miały dostęp do internetu ale czas także zacząć mówić o tym, że internet jest bardzo ważny także dla starszego pokolenia. To także są wyborcy i chcą podejmować decyzje w oparciu o wszelkie dostępne informacje.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk