Agnieszka Pomaska w Polsat News: „Szkoda, że jedynymi posłami krytykującymi Polską Prezydencję byli eurodeputowani PiS”

2011-12-150

Agnieszka Pomaska była gościem programu „Rozmowa wydarzeń” na antenie Polsat News. Na początku dyskusji Posłanka odniosła się do ciągłej krytyki, jaką serwują rządowi parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Na szczęście druga część opozycji potrafi widzieć interes narodowy i wspólny interes Polski. Potwierdzili to w swoich wystąpieniach przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czy Ruchu Poparcia Palikota. Szkoda, że posłowie PiSu czy Solidarnej Polski nie potrafili wznieść się ponad ten spór polityczny, który wykorzystują po to, żeby zdobywac poparcie publiczne w Polsce. Nie było to dla mnie wielki zaskoczeniem. Pani Poseł Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że Janusz Palikot lubi szokować i trudno się z tym nie zgodzić. Mam wrażenie, że równie mocno lubią szokować politycy Prawa i Sprawiedliwości wyrażając bardzo często skrajne, antypolskiej hasła. Działają w ten sposób wbrew interesom polski. Podczas manifestacji 13 grudnia w bardzo niewybredny sposób uczestnicy odnosili się do osoby Ministra Sikorskiego. Dobrym przykładem jest również wczorajsza debata w Parlamencie Europejskiem, gdzie jedynymi posłami tak mocno krytykującymi Polską Prezydencję byli eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości. Takie zachowania są niegodne posłów.

Rada Europejska określiła tylko ramy, w których będziemy się poruszać, natomiast szczegóły będą jeszcze dopracowywane. Również w parlamencie będziemy te zmiany poddawać pod głosowanie. Jeżeli chodzi o udzielanie pożyczki, to już jest kompetencja Narodowego Banku Polskiego. Premier mówił o tym podczas swojego wystąpienia. Wartym podkreślenia jest fakt, że jest to pożyczka dla ratowania strefy Euro, czyli dla ratowania także naszych portfeli. Upadek strefy Euro uderzy w polskich przedsiębiorców, czy we wzrost gospodarczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk